ZAPOMNIAŁEŚ DANYCH DO LOGOWANIA?

Serwis narciarski – smarowanie i regeneracja nart oraz serwis wiązań

Niezależnie od tego, czy zaczynamy przygodę z narciarstwem amatorsko, czy masz staż na stoku to już ładnych parę lat – sprzęt narciarski odpowiednio przygotowany przez serwis to pierwszy krok, który powinniśmy podjąć. Będzie to m.in. smarowanie nart, ustawienie wiązań narciarskich, albo szerzej zakrojone działania tj. regeneracja struktury czy ostrzenie krawędzi nart.

Dobry serwis narciarski to miejsce, w którym będzie można zlecić każdą z tych czynności. Dobre ustawienie wiązań nart to podstawa! Pamiętajmy, że liczy się nie tylko rozstaw mocowań, ale także waga, która ma bezpośredni wpływ na wypinanie się wiązań. Ta powinna być dostosowana przede wszystkim do rodzaju dyscypliny, długości nart, jak również umiejętności użytkownika. Do szybkiej jazdy zawodniczej ustawia się nieco większą wagę ze względu na przeciążenia, natomiast osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę, powinny dostosowywać siłę wypięcia wiązań narciarskich względem rzeczywistej wagi ciała.

Regeneracja nart będzie konieczna, gdy na spodzie powstaną rysy lub inne uszczerbki, które mogą znacząco wpłynąć na komfort jazdy lub być wręcz niebezpieczne. Serwis nart w tym przypadku odbywa się na zasadzie nadlewania lub całkowitej wymiany struktury. Regeneracja nart to także odnawianie wyschniętego ślizgu – taki przypadek może występować np. gdy narty przez długi czas stały nieużywane.

Ostrzenie krawędzi będzie szczególnie przydatne w przypadku, gdy jeździmy po lodzie i zmrożonym śniegu. Tępa krawędź sprawia, że narta ześlizguje się, co niweluje komfort jazdy lub nawet może prowadzić do upadku. Jeśli chodzi o smarowanie, to będzie ono pożądane najbardziej przez osoby startujące w różnego rodzaju zawodach, gdzie liczy się prędkość. Pamiętajmy jednak, że inny smar powinniśmy wybrać na śnieg mokry, a inny w momencie, gdy temperatura spada wiele poniżej zera. Na rynku istnieje wiele jednorazowych smarów, które można nałożyć samodzielnie, jednak trzeba wiedzieć, że profesjonalne smarowanie nart odbywa się również przy użyciu różnego rodzaju szczotek i urządzeń podgrzewających smary. Warto postawić na profesjonalny serwis, który jest wyposażony w takie narzędzia. Warto wybrać profesjonalny serwis narciarski, ponieważ znajdziemy tam nie tylko wysokiej klasy sprzęt, ale i osoby, które znają się na swoim fachu. Pamiętajmy, że źle dobrany sprzęt może być przyczyną poważnych wypadków na stoku.

Wybierając nasz serwis narciarski Revor, stawiasz na szereg korzyści i profesjonalną obsługę. Miejsce naszego działania to Kraków, jednak zapraszamy również osoby z okolic.

TOP