ZAPOMNIAŁEŚ DANYCH DO LOGOWANIA?

DZIECIĘCE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 1

Wybór roweru dla dziecka nie jest wcale łatwą sprawą. Warto więc bardzo dobrze go przemyśleć. Źle dobrany rower bowiem, może na długo zniechęcić dziecko do jazdy. Z kolei ten idealnie dopasowany sprawi, że nasza pociecha pokocha rower na zawsze, a my będziemy z dumą patrzyć na jego postępy i radość płynącą z jazdy. Dlatego konieczne jest odpowiednie dopasowanie roweru zarówno do potrzeb i oczekiwań dziecka, jak i do naszych wymagań, takich jak: solidność wykonania, wytrzymałość, funkcjonalność i bezpieczeństwo jazdy. Kwestia wizualna, choć jest pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę (a już na pewno nasze dziecko), jest mniej ważna od wysokiej jakości wykonania każdego z elementów roweru. Rowery dziecięce powinny być dobierane przede wszystkim po kątem wieku i wzrostu dziecka. Inny rower jest przeznaczony dla 4-latka, a zupełnie inny dla starszaka. Rowery młodzieżowe będą się charakteryzowały jeszcze innymi cechami.

Istnieją trzy przedziały wiekowe rowerów dziecięcych:

  1. Rowery dziecięce dla dzieci powyżej 4 roku życia: wybierzemy tu rowery o średnicy kół 12″, 14″ i 16″, które będą idealne dla dzieci o wzroście do 110 cm;
  2. Rowery dla dzieci o wzroście 110 – 120 cm: to rowery z kołami o średnicy 18″ i 20″;
  3. Rowery dla dzieci starszych, mierzących więcej niż 120 cm: średnica kół w takich rowerach może już wynosić 24″;
  4. Rowery młodzieżowe: posiadające koła o średnicy 26″.

Wybierając wielkość roweru warto pamiętać o jednej ważnej zasadzie: dziecko siedzące na rowerze powinno swobodnie położyć nogę na pedale oraz mieć możliwość dostania nią do podłoża (aby móc bezpiecznie zejść z roweru).

Rowery Giant mają w swojej ofercie wysokiej jakości rowery dziecięce i młodzieżowe o właściwych parametrach. Posiadają one lekką, aluminiową ramę z niskim przekrokiem; sztywny, stalowy widelec; stalowe wsporniki (kierownicy i siodła) oraz wygodne, ergonomiczne siodło Giant. Lekkie, aluminiowe hamulce (w przypadku rowerów w przerzutkami) pozwalają na szybkie, ale bezpieczne zatrzymanie się lub zwolnienie. Wysokiej jakości manetki i przerzutki firmy SHIMANO, w które wyposażone są jednoślady Giant są łatwe w obsłudze i mają długą żywotność. Z kolei wytrzymałe opony GIANT Junior Lite Sport o dużej przyczepności, idealnie amortyzują nierówności terenu. Koła ze szprychami ze stali nierdzewnej i aluminiową obręczą pozwolą na szybką, ale bezpieczną jazdę. Dodatkowe amortyzatory w rowerach typu off-road ułatwiają jazdę w terenie i po nierównych ścieżkach. Elementy takie jak: pedały, błotniki, osłona łańcucha, dzwonek, czy światełka odblaskowe są równie ważne. Rowery Giant są pod tym względem dopracowane w najdrobniejszym szczególe.

Wszystkie te parametry w połączeniu z niebanalną kolorystyką i stylem sprawią, że rowery Giant zadowolą nawet najbardziej wymagającego, młodego człowieka. Sklep internetowy Revor posiada w swojej ofercie najnowsze modele rowerów dziecięcych na rok 2019. Revor to także sklep stacjonarny oraz serwis rowerowy i narciarski dostępny w mieście Kraków. Modele rowerów dziecięcych Giant 2019 stanowią idealne połączenie bezpieczeństwa, wygody, poczucia pewności i pełnej kontroli podczas jazdy z najnowszymi trendami na rok 2019, dotyczącymi strony wizualnej.

Sklep internetowy Revor zaprasza do zapoznania się z ofertą rowerów dziecięcych i młodzieżowych Giant.

TOP