ZAPOMNIAŁEŚ DANYCH DO LOGOWANIA?

DZIECIĘCE

Wyświetlanie jednego wyniku

Wybór roweru dla dziecka nie jest wcale łatwą sprawą. Warto więc bardzo dobrze go przemyśleć. Źle dobrany rower bowiem, może na długo zniechęcić dziecko do jazdy. Z kolei ten idealnie dopasowany sprawi, że nasza pociecha pokocha rower na zawsze, a my będziemy z dumą patrzyć na jego postępy i radość płynącą z jazdy. Dlatego konieczne jest odpowiednie dopasowanie roweru zarówno do potrzeb i oczekiwań dziecka, jak i do naszych wymagań, takich jak: solidność wykonania, wytrzymałość, funkcjonalność i bezpieczeństwo jazdy. Kwestia wizualna, choć jest pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę (a już na pewno nasze dziecko), jest mniej ważna od wysokiej jakości wykonania każdego z elementów roweru. Rowery dziecięce powinny być dobierane przede wszystkim po kątem wieku i wzrostu dziecka. Inny rower jest przeznaczony dla 4-latka, a zupełnie inny dla starszaka. Rowery młodzieżowe będą się charakteryzowały jeszcze innymi cechami.

Istnieją trzy przedziały wiekowe rowerów dziecięcych:

  1. Rowery dziecięce dla dzieci powyżej 4 roku życia: wybierzemy tu rowery o średnicy kół 12″, 14″ i 16″, które będą idealne dla dzieci o wzroście do 110 cm;
  2. Rowery dla dzieci o wzroście 110 – 120 cm: to rowery z kołami o średnicy 18″ i 20″;
  3. Rowery dla dzieci starszych, mierzących więcej niż 120 cm: średnica kół w takich rowerach może już wynosić 24″;
  4. Rowery młodzieżowe: posiadające koła o średnicy 26″.

Wybierając wielkość roweru warto pamiętać o jednej ważnej zasadzie: dziecko siedzące na rowerze powinno swobodnie położyć nogę na pedale oraz mieć możliwość dostania nią do podłoża (aby móc bezpiecznie zejść z roweru).

Rowery Giant mają w swojej ofercie wysokiej jakości rowery dziecięce i młodzieżowe o właściwych parametrach. Posiadają one lekką, aluminiową ramę z niskim przekrokiem; sztywny, stalowy widelec; stalowe wsporniki (kierownicy i siodła) oraz wygodne, ergonomiczne siodło Giant. Lekkie, aluminiowe hamulce (w przypadku rowerów w przerzutkami) pozwalają na szybkie, ale bezpieczne zatrzymanie się lub zwolnienie. Wysokiej jakości manetki i przerzutki firmy SHIMANO, w które wyposażone są jednoślady Giant są łatwe w obsłudze i mają długą żywotność. Z kolei wytrzymałe opony GIANT Junior Lite Sport o dużej przyczepności, idealnie amortyzują nierówności terenu. Koła ze szprychami ze stali nierdzewnej i aluminiową obręczą pozwolą na szybką, ale bezpieczną jazdę. Dodatkowe amortyzatory w rowerach typu off-road ułatwiają jazdę w terenie i po nierównych ścieżkach. Elementy takie jak: pedały, błotniki, osłona łańcucha, dzwonek, czy światełka odblaskowe są równie ważne. Rowery Giant są pod tym względem dopracowane w najdrobniejszym szczególe.

Wszystkie te parametry w połączeniu z niebanalną kolorystyką i stylem sprawią, że rowery Giant zadowolą nawet najbardziej wymagającego, młodego człowieka. Sklep internetowy Revor posiada w swojej ofercie najnowsze modele rowerów dziecięcych na rok 2019. Revor to także sklep stacjonarny oraz serwis rowerowy i narciarski dostępny w mieście Kraków. Modele rowerów dziecięcych Giant 2019 stanowią idealne połączenie bezpieczeństwa, wygody, poczucia pewności i pełnej kontroli podczas jazdy z najnowszymi trendami na rok 2019, dotyczącymi strony wizualnej.

Sklep internetowy Revor zaprasza do zapoznania się z ofertą rowerów dziecięcych i młodzieżowych Giant.

TOP