ZAPOMNIAŁEŚ DANYCH DO LOGOWANIA?

MTB XC

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Jazda cross-country (w skrócie CC lub XC) to dziedzina kolarstwa przeznaczona dla osób, które lubią zastrzyk adrenaliny. Ta konkurencja kolarstwa górskiego, ze względu na ogrom wrażeń, jakie dostarcza, cieszy się rosnącą popularnością, od roku 1996 jest również konkurencją rozgrywaną podczas Igrzysk Olimpijskich. Taka jazda z pewnością nie jest dla każdego, tak samo nie każdy rower nadaje się do kolarstwa górskiego. Dlatego każdy, kto jest zainteresowany ściganiem się na specjalnych, wymagających trasach, koniecznie musi zaopatrzyć się rowery XC, których szeroką ofertę posiada nasz sklep internetowy.

Rowery XC przeznaczone są typowo do jazdy wyczynowej i ścigania się po nierównych nawierzchniach. Dlatego ich konstrukcja jest wyjątkowo lekka, aby bez problemu osiągać wysokie prędkości, jak i pokonywać wysokie podjazdy. Modele rowerów XC marki Kross z roku 2019 posiadają cieniowane rury, które wytwarzane są przez technologię wtłaczania cieczy pod wysokim ciśnieniem. Te wszystkie zabiegi mają na celu jedno – maksymalne obniżenie wagi całej konstrukcji. Dla dodatkowego oszczędzania na wadze roweru, linki zostały poprowadzone wewnątrz, co pozwala równocześnie na przedłużenie ich żywotności i ochronę przed np. błotem.

Nie tylko lekkość roweru XC jest ważna podczas wybierania modelu odpowiedniego dla siebie. Jazda wyczynowa wymaga zastosowania rozwiązań, gwarantujących jak największe bezpieczeństwo. Dlatego hamulce powinny być dostosowane do wymagań, jakie stawia takowa jazda. Wybierając modele marki Kross z roku 2019 mają Państwo gwarancję zastosowania w rowerze hamulców tarczowych, które pozwalają na wyhamowanie w każdej, niespodziewanej sytuacji. Ponadto hamulce tarczowe wykazują większą żywotność niż tradycyjne hamulce klockowe, obniżając przy tym koszty eksploatacji.

W zależności od Państwa potrzeb, można wybierać pomiędzy dwoma rodzajami amortyzacji – softail (z amortyzacją z przodu i z tyłu) lub hardtail (amortyzacja jedynie z przodu). Wybierając rower, który ma Państwu posłużyć do wymagających wyścigów po nierównych nawierzchniach, najlepiej zdecydować się na rowery marek sprawdzonych, które mają doświadczenie w produkcji rowerów XC. Marka Kross działa na rynku od 1990, przejmując około 20 procent rodzimego rynku. Cały czas dąży do rozwoju i wprowadza kolejne technologie, które z roku na rok przenoszą rowery tej marki na coraz wyższe poziomy. Dlatego warto zwrócić uwagę na modele z roku 2019, jakie oferuje nasz sklep internetowy, a z pewnością będą Państwo zadowoleni zarówno z ich jakości, jak i konkurencyjnych cen. A jeśli odwiedzają Państwo Kraków lub są jego mieszkańcami, zapraszamy również do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego.

TOP